رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به این مطلب که حمایت قضائی از مالکیت معنوی شرکت‌های دانش بنیان امر ضروری و بسیار مهمی است، گفت: بر مبنای شعار سال که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان “تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین” انتخاب شده، باید محصول فکر، اندیشه، خلاقیت‌ها و نوآوری‌ها همیشه مورد حمایت دستگاه قضائی قرار گیرد.

یدالله موحد در آئین تکریم و معارفه رؤسای سابق و جدید دادگستری شهرستان سیرجان افزود: یکی از محورهای اصلی راهبرد دستگاه قضائی در سال ۱۴۰۱ بنا به تاکید ریاست قوه قضائیه، ایجاد همدلی، همراهی و هماهنگی با دولت و اجزای دولت در تمامی سطوح است تا در راستای حل و فصل مشکلات معیشتی مردم و رفع مشکلات اقتصادی مردم گام برداشته شود و البته باید توجه داشت که در این رابطه دستگاه قضائی مسئول نیست و همکار و پشتیبان است.

وی بر لزوم حمایت قضائی از شرکت‌های دانش بنیان تاکید کرد و ادامه داد: باید زمینه‌ای فراهم شود که ثروت و دانش در کنار یکدیگر قرار گیرند و اثرات آن در حوزه‌های صنعت، معدن و کشاورزی جاری و ساری شود.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان بیان کرد: اگر بنگاه‌های اقتصادی فرایندهای خود را دانش بنیان کنند، اقتصاد مقاومتی در کشور شکل می‌گیرد زیرا تنها مسیر مقاوم سازی اقتصاد کشور در برابر تلاطم‌های بین المللی این است که اقتصاد ما دانش بنیان شده و محصولات واحدهای تولیدی توسط شرکت‌های دانش بنیان تولید شود.

موحد بیان کرد: امروز اگر بتوانیم محصولات و مؤسسات دانش بنیان را از جهات مختلف در پوشش حمایتی داشته باشیم و اگر بازار محصولات دانش بنیان را توسعه دهیم؛ در حقیقت از این بخش‌ها حمایت کرده ایم و اینها می‌توانند نیازهای بخش‌های مختلف صنعت، معدن و کشاورزی را تأمین کنند و کشور از واردات این محصولات بی نیاز شده و تحریم‌ها کمتر بر اقتصاد کشور اثرگذار خواهد بود.

وی گفت: عزم دستگاه قضائی برای حمایت از قوه مجریه و بنگاه‌های تولیدی در راستای تحقق شعار سال، جزم است و این امر در شهرستان‌هایی که قطب اقتصادی هستند از اهمیت ویژه‌تری برخوردار است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان بیان کرد: اولویت دیگر دستگاه قضائی در سال ۱۴۰۱، مقابله جدی و قاطع با مفاسد و مظاهر فساد است و قوه قضائیه در طول سنوات گذشته به شکلی برجسته و با اراده‌ای پولادین برای مبارزه با مفاسد اقتصادی حرکت کرده است و در سال جاری با اقتدار بیشتری این راهبرد را دنبال می‌کند.

موحد گفت: بهترین و مهمترین نوع حمایت از بنگاه‌های تولیدی و اقتصاد مقاومتی مبارزه با فساد است زیرا فساد، فضای تولید و اقتصاد را ناامن کرده و موجب فرار سرمایه می‌شود و در این رابطه با کمک دستگاه‌های نظارتی، انتظامی، امنیتی و قضائی تلاش می‌شود که مبارزه قاطع با فساد بیش از پیش محقق شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست