در همایش “منابع انسانی و توسعه” که به همت اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان کرمان برگزار گردید ، دکتر محمود سریع القلم استاد دانشگاه شهید بهشتی که با حضور جمعی از فعالان اقتصادی و اعضا هیات مدیره انجمن شرکت های دانش بنیان استان بیان نمود: وضعیت یک فرد، وضعیت یک بنگاه اقتصادی و در نهایت وضعیت یک کشور و امکان ایجاد تغییر در مسیر فعالیت، به تصمیم هایی که می گیرد، بستگی دارد. وی مهمترین اولویت هر کشور را ثبات سازی و تنظیم روابط پایه با همسایگان آن به ویژه همسایگان ثروتمند عنوان کرد و افزود: با یادگیری و اجرای علم توسعه یافتگی می توان به شرکای تجاری کشورهای همسایه تبدیل شد.

در ادامه این همایش رئیس اتاق کرمان گفت: در عمل به این نتیجه رسیده ایم که حلقه مفقوده توسعه استان، نبود نیروی انسانی ماهر و توسعه یافته است. سیدمهدی طبیب زاده افزود: استان به لحاظ برخورداری از منابع فیزیکی و خدادادی جایگاه خوبی دارد اما نتوانسته جایگاه مناسب را در شاخص های مربوط به توسعه پایدار به دست آورد. وی اظهار کرد: توجه به نیروی انسانی از عوامل حکمرانی خوب محسوب می شود و در گذار از اقتصاد متکی بر منابع به اقتصاد دانش بنیان، اصلی ترین عامل نیروی انسانی است.

در این همایش برخی اساتید دانشگاه سخنان خود را با موضوع نقش مدیریت منابع انسانی در موفقیت بنگاه های اقتصادی، خوانشی از تجربه اوج در مدیریت منابع انسانی و توسعه سرمایه های انسانی، چالش ها و فرصت ها ارائه کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست