یکی از بهترین مظاهر و موثرترین مولفه های اقتصاد مقاومتی ، شرکت های دانش بنیان است که می تواند اقتصاد مقاومتی را پایدار کند …

آیت الله خامنه‌ای
رهبر معظم انقلاب

درباره انجمن

چارت و ساختار انجمن

خط مشی و اهداف انجمن

روند ثبت نام دانش بنیان

عضویت در انجمن به عنوان عضو افتخاری

ارسال نامه درخواست و معرفی نماینده

تکمیل فرم اطلاعات شرکت و محصولات و اقرارنامه وتحویل مدارک

مدارک مورد نیاز:

  • کپی اساسنامه
  • کپی آگهی تاسیس و آگهی تغییرات
  • کپی روزنامه رسمی
  • کپی مدارک شناسایی مدیرعامل

فرم تکمیل شده اطلاعات باید هم بصورت فایل ورد و هم کاغذی با مهر و امضا مدیرعامل ارسال گردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۳۴۳۲۵۳۵۲۶۶ و ۰۹۱۳۸۴۷۱۹۹۹ دبیرخانه انجمن شرکت های دانش بنیان تماس حاصل نمایید.

سوالات متداول

question_answer

بنا به تعریف آئین‌نامه تشخیص شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان این نوع شرکت ،موسسه خصوصی یا تعاونی است که به منظور افزایش علم وثروت ،توسعه اقتصادی بر پایه دانش و تحقق اهداف علمی و اقتصادی در یک راستا و در نهایت تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه در حوزه فناوری های برتر و با ارزش افزوده فراوان تشکیل می شود.

ایجاد زمینه برای بکار گیری بنیه علمی دانشگاه و واحد های پژوهشی و اعضای هیئت علمی دانشگاهها در سطح جامعه۲-تجاری سازی یافته های علمی و ترغیب جامعه دانشگاهی و شخصیت های علمی برای شرکت در فعالیت در جهت رفع نیاز جامعه و امکان ایجاد و افزایش درآمد برای شخصیت های علمی و اعضای محترم هیات علمی دانشگاه ها

انجام پژوهش های کاربردی و توسعه ایی ، ارائه خدمت تخصصی و مشاوره ایی ، تولید محصولات با فن آوری نوین (توسعه فن آوری) ، انجام خدمات توسعه فن آوری ، انجام خدمات ورود کارها به بازار بین الملل و خدمات جهانی کردن آنها

شورایعالی علوم، تحقیقات و فناوری مسئولیت سیاستگذاری، برنامه ریزی و پیگیری اجراء این قانون را به عهده دارد و دبیرخانه شورا هم مسئول پیگیری اجرای مصوبات این شورا را از طریق دستگاههای ذیربط خواهدداشت.

خیر، شرکت­های دانش­ بنیان معافیت بر مالیات بر ارزش افزوده ندارند.

تکمیل تعهدنامه، تکمیل فرم مشخصات کالا در سامانه، ارسال پروفرما، پروفرما اینویس، کاتالوگ فنی و مشخصات کامل فنی از طریق سامانه، و ارائه درخواست استفاده از معافیت گمرکی دانش بنیان به هنگام تکمیل پروانه گمرکی یا اظهارنامه گمرکی (که مورد اخیر به صورت دوراظهاری و از طریق پنجره واحد تجارت فرامرزی از سوی گمرک ارسال می شود).

شرکت‌هایی که در کارگروه ارزیابی و تشخیص شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان به عنوان شرکت دانش بنیان تولید کننده کالا و خدمات دانش بنیان و یا نوپا تایید شده‌اند لازم است در پایان هر سال با توجه به اطلاعیه­‌های کارگروه (وب سایت //www.daneshbonyan.ir) به کارتابل خود مراجعه نموده و پس از به روز رسانی اطلاعات خود و همچنین تکمیل تعهدنامه­‌های مربوط به هر شرکت درخواست خود را به دبیرخانه ارسال نماید. دبیرخانه کارگروه نیز پس از بررسی و تایید اطلاعات شرکت و به روز رسانی کالا و خدمات شرکت در شهریور ماه هر سال اسامی شرکت‌های دانش بنیان را به همراه مصادیق فعالیت‌های دانش بنیان آنها به سازمان امور مالیاتی ارسال می­‌نماید. لازم به توضیح است که در صورت عدم مراجعه شرکت به کارتابل و ارائه درخواست معافیت مالیاتی در پایان هر سال، دبیرخانه تعهدی نسبت به ارسال محصولات شرکت به سازمان امور مالیاتی و پیگیری معافیت شرکت نخواهد داشت.

خیر، با توجه به اینکه در ماده۲۰ آیین نامه اجرایی قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان، درآمدهای مشمول مالیات شرکتها و مؤسسات دانش بنیان ناشی از قراردادها و فعالیتهای تحقیق و توسعه، تجاری سازی و تولید محصولات و خدمات دانش بنیان به مدت پانزده سال از مالیات موضوع ماده (۱۰۵) قانون مالیاتهای مستقیم معاف گردیده است لذا شرکتهای دانش بنیان تنها از موضوع ماده ۱۰۵ قانون مالیاتهای مستقیم معاف بوده و این معافیت مشمول مالیات افراد حقیقی (کارکنان) این شرکتها نمی‌شود.

لازم به ذکر است که شرکتهای مستقر در پارکهای علم و فناوری با توجه به بخشنامه شماره: ۰۴-۹۵-۲۰۰ مورخ ۲۲/۰۱/۹۵ می توانند با هماهنگی مدیریت پارک علم و فناوری از معافیت حقوق کارکنان مستقر در پارک برخوردار شوند.

اطلاعیه ها

filter_list

اخبار و تازه ها

استاندار کرمان: محصولات استارت‌آپی باید به بنگاه‌های اقتصادی معرفی شوند.

استاندار کرمان گفت: کالاها و محصولات با کیفیتی در استان تولید می‌شود، اما شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی اطلاعی از آنها ندارند، محصولات استارت‌آپی باید به بنگاه‌های اقتصادی معرفی شوند. به…